KolejNET

VŠK 17. listopadu
Pátkova 3, 182 00 Praha 8

Vítejte na stránkách KolejNETu. Je to počítačová síť zbudovaná na vysokoškolské koleji 17. listopadu pro potřeby ubytovaných studentů.


Obecné informace o KolejNETu

K čemu vám je login ze studijního

Login kartička, kterou jste obdrželi při nástupu je vám užitečná v mnoha věcech. Když jdete do labu a potřebujete vytvořit nové login, tak si ji služba vyžádá, také ji necháváte na místech k tomu určených. Nese jednu podstatnou informaci a tou je vaše přihlašovací jméno (ve tvaru ppppjXuz (p - příjmení, j - jméno, X - poslední číslice z roku nástupu na studium, u - unikátní písmeno (a, b, c...) pro stejné loginy, z - zaměření (možná zkratka fakulty...?))

Účty na mailserveru

Účet na mailserveru může získat každý student či zaměstnanec MFF UK nebo student jiné fakulty vlastnící povolení pro vstup do laboratoří MFF UK. Zájemci o účet se musí obrátit na správce stroje. Emailem na adresu netadm@kolej.mff.cuni.cz zašlete své jméno, přijmení a přidělený login (tvaru ppppjXuz - např. Jan Novotný novoj7am). Žádosti zasílejte ze svého univerzitního mailu, aby nedošlo k neoprávněnému založení účtu pod vaším jménem a následnému zneužití.

Homepage na kolejním serveru

Pokud budete mít zájem vystavit své stránky na kolejním webu. (adresa http://www.kolej.mff.cuni.cz/~login7am/) a máte již vytvořený účet na mail.kolej.mff.cuni.cz, tak stačí jen hotové stránky umístit do adresáře public_html ve vašem home directory (práva pro other musí být minimálně r-x) a v něm soubor index.html (práva pro other minimálně r--) Pokud byste toužili po umístění do seznamu přístupného ze stránek www.kolej.mff.cuni.cz dejte vědět na adresu webmaster@kolej.mff.cuni.cz.

Jak si připojit počítač do KolejNETu

Informace o krocích nutných k připojení počítače do kolejní sítě naleznete na zvláštní stránce.

Konference věnovaná všemu, co je s KolejNETem spojené

Pokud máte nějaký problém, zajímá vás, co se děje, tak se neváhejte přihlásit do konference SITINFO-L. A jak to máte udělat? Napište mail na adresu listserv@kolej.mff.cuni.cz, do těla zprávy uveďte text: "SUBSCRIBE sitinfo-l email_adresa" (email_adresa - uveďte emailovou adresu, kam chcete příspěvky z konference dostávat) a odešlete. Přijde vám potvrzující email s dalšími instrukcemi.

Seznam konferencí nebo všechny příkazy pro ovládání konferenčního robota získáte po zaslání příkazu "HELP" do těla zprávy na adresu listserv@kolej.mff.cuni.cz