Vítejte na domácí stránce p. Boha

URL: http://come.to/buh/
Jmenuji se Bůh a mám na starosti důležitější věci než výrobu WWW stránek. Přesto dnes už má svoji domácí stránku skoro každý, takže jsem se i já rozhodl, že požádám nějakého člověka, aby mně ji vytvořil. Vždycky mně bylo jasné, že lidé dělají svoji práci často ledabyle, ale co se dá dělat.

Kniha přání a stížností


...e-mail, prosím:

Mým mateřským jazykem je matematika. Brzy po svém narození jsem se ale naučil teorii superstrun. A rozhodl jsem se, že udělám něco, co mně budou spolužáci závidět: že vytvořím svět. Ale v jakém jazyku ho napsat? Bylo mně jasné, že to musí být jazyk, který moc dobře znám. Po chvílí přemýšlení jsem zjistil, že nejlépe znám teorii superstrun.

Odkazy na kamarády

Zatím se dostanete jen na stránku Herr Gotta a Foobieho D. Robota. Ačkoliv za zmínku stojí i Sergej Gukov čili Žukov s jeho idylickým vyprávěním o Čechách v ruštině.

Ježíš

Zajisté, nejsem zviřátko, ale Stvořitel, a proto jsem nikdy neměl žádné děti nebo jiná mláďátka. Ovšem jak šel čas, lidé o mně napovídali mnoho veselých příhod.

Jeden zvlášť hodný hoch, jmenoval se Ježíš, chtěl jednou učinit svět lepším. A to byl hlavní důvod, že se začal vydávat za mého syna.


Jsem pro každou legraci, a tak se mně ta pohádka moc líbila. Začal jsem hrát s lidmi takovou krásnou a zábavnou hru. Vydával jsem toho kluka za svého syna, a aby to bylo ještě složitější, říkali jsme, že jsme vlastně jeden a tentýž chlápek. Není těžké nahlédnout, že jsem svůj vlastní pradědeček. Můj syn jsem já - a proto jeho syn, což je můj vnuk, jsem také já. A takto lze pokračovat, jak dlouho nás to baví.


Nějaká veselá příhoda z mého života

Do jednoho města kdysi dorazila povodeň. Všichni utíkali, pouze farář zůstával v kostele a říkal: Bůh mě zachrání. Voda stoupala a lidé přišli faráře opět varovat: otče, utečte, jinak se utopíte! Farář ale pravil: kdepak, mě Bůh zachrání. A modlil se.
Voda dále stoupla a všichni již byli dávno pryč, pouze farář zůstal v kostele. Musil už vlézt na střechu a dále se modlil. Přiletěl pro něho vrtulník a lidé z něho křičeli: poleťte s námi, jinak se utopíte. Kdepak, mě Bůh zachrání...
Voda opět stoupla a farář se utopil. Přišel k nám do nebe a když vešel, říká mně sebevědomě: Bože, jak jsi to mohl dopustit? Modlil jsem se celou dobu, abys mě zachránil, a ty jsi zklamal!

Odpověděl jsem mu: poslal jsem ti lidi, aby tě varovali, a pak dokonce vrtulník, aby tě zachránil. Co bys chtěl více?


Jak jsem kouřil marihuanu

Jeden narkoman se ke mně usilovně modlil. Říkám mu: "Chlapče, moc se mně líbíš. Mám totiž moc rád všechny lidi, kteří se ke mně takhle moc modlí. Za odměnu ti splním jakákoliv tři přání. Ale pamatuj, pouze tři."
Narkoman si přál jako první přání cigaretu marihuany. Jako druhé přání chtěl další cigaretu, ale polovinu mně dal. Ptám se ho, jaké je jeho třetí přání. Opět cigareta marihuany. Tentokrát mně ji dal celou. Vykouřil jsem ji, asi hodinu jsem poletoval a pak jsem se vrátil k němu a ptám se ho: "A jaké je tvoje čtvrté přání?"

Vidíte, že já, Bůh, nejsem žádný namyšlený hlupák a že se nestydím si přiznat, že jsem narkoman, pokud jsem narkoman...

Synu, jsi právě . čtenářem této stránky.