Vítejte do Lumovy animované jeskyně.


fotka


Kniha návštěv


Můj volný čas


Osobní údaje


Fotky z dětství


Má studia


O velké lásce

Jste právě čtenářem této stránky od jejího občerstvení 27.11.95. Přístup číslo 10000 nastal 10.11.1996 v 10:07, 20000 nastal 3.11.1997 v 9:06, 30000 nastal 24.9.1998 v 9:24, 40000 nastal 4.9.2000 v 12:42, 50000 nastal 7.12.2001 ve 21:55, 60000 nastal 26.12.2002 ve 12:34, 70000 nastal 15.10.2003. 80000 nastal 28.7.2004.Tato stránka byla ve stálé přestavbě až do okamžiku její dokonalosti, tj. jejího zániku (1996).
Tato stránka působí umělecky pouze při prohlížení Lynxem nebo Netscapem 2.0 a výše - např. 3.0, který získáte třeba kliknutím na ikonu nebo zde na koleji.
English version here.


Kniha návštěv

Zveřejnitelné dopisy budou zveřejněny.

...e-mail, prosím:

Osobní údaje

Datum narození: 5.prosince 1973
Barva vlasů: tmavě hnědá
Výška (bez bot): 177 cm (to je 5'10")
Barva očí: tmavě hnědá
Rodinný stav: svobodný

adresa domů:
Křížkova 5, Plzeň 1-Roudná, 30164
adresa na naše koleje:
VŠK 17.listopadu (B806), Pátkova 3, Praha 8-Trója, 18200.
Zde máme i menzu.
UK

Která bude MISS mezi stránkami?

Kdosi zařadil i tuto stránku mezi nominované v soutěži o nejlepší stránku v naší krásné zemi české. O průběhu soutěže budou návštěvníci této stránky pravidelně informováni.

Tato stránka je integrována do sítě a


Akademický senát

Lumo byl zvolen do senátu MFF UK. Jeho domácí stránku zatím naleznete v Lumově adresáři.


S Lumem a Lycosem najdeš skoro cokoli:
Parametry hledání | Bez formuláře
Opravdu, zkus sem napsat cokoli: Borivojek, Vaclav Havel, Lumo, Superstring... a nejspíše nebudeš zklamán výsledkem. Jejich databáze je asi desetinásobná proti nejbližší konkurenci. Stačí napsat slova, charakterizující objekt tvého zájmu, v libovolném pořadí a Lycos najde plno stránek, které o věci mluví, a bude preferovat ty, které pokrývají více slov, jež jsi napsal, v kterých jsou důležitější apod.

Zpátky k firemní uvítací stránce nebo stránce CESNETu. Můžeš také hledat společně s Yahooem. This page is also available in English nebo v ASCII. Tento soubor je uložen jak na Malé Straně (přešli jsme na centrální server), tak v Karlíně a konečně také v Tróji, a to dokonce i v menze. Srovnatelnou důležitostí s touto stránkou se může pochlubit možná Bílý dům, CIA, Playboy nebo Penthouse.

Má studia

Nyní studuje na matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, v České Republice - a to obor Teoretická a matematická fyzika. Tato fakulta vlastní budovy na Malé Straně, kde mnohé stránky uživatelů lze prohlížet (na centrálním serveru), v Karlíně, v Tróji (také v menze) a na Karlově. Luboš je ve čtvrtém ročníku magisterského studia. Také učí asi patnáctičlenný kruh studentů prvního ročníku fyziky z lineární algebry a matematické analýzy. Skripta, která napsal s RNDr. Milošem Zahradníkem, právě vyšla v Karolinu, a nejsou-li ještě vyprodána, za 97 korun můžete mít toto 350-stránkové dílko Zahradník Motl: Pěstujeme lineární algebru i vy.
Můžeš získat informace o člověku z matfyzu, včetně čínských logovacích jmen.
Hledání:
 • Zájmy: fyzika, počítače, hudba (texty na ftp.leo.org), hra na klavír, toulky přírodou, psaní veršů, běh po schodech, matematika (víte, jak je to s Velkou Fermatovou větou?); občas něco napíši do Obrázků žlutých růží, našeho fakultního časopisu
 • Rodinný stav: svobodný
 • Citový stav: zamilovaný, ale prý to není děvče pro mě.

  Snažím se převést Obrázky žlutých růží do HTML...

  Proč Lumo? Nuže, je to pouhá zkratka jména Luboš Motl.
  Luboš nemá skoro nic společného s Lumem - kouzlem finského filmu.
  (Lumo znamená ve finštině "půvab" a v esperantu "svetlo"). Lumo zde neznamena ani Lowest Unoccupied Molecular Orbital.

  Můžeš kliknout na stát, o který se zajímáš. Od HTIMAGE formátu na Malé Straně jsem přešel na klikací mapu u klienta, takže uvidíš hned, kam browser skočí, ovšem za cenu prodloužení.

  Imagemapa Evropy

  Konta na unixových počítačích

  Lumo se občas napojí na
  Dianu v Tróji,také na Čsmat v Karlíněa na pár BBSek: Sigma v JindřichověHradci (Jihočeská univerzita),Floyd v Olomouci, Cool na Malé Straně,Auggie v Minnesotě,A1fel na fakultě elektrotechnické ČVUT a (což je nejčastější) na Lianu v Liberci,kde MadGeorge dělá SysOpa. A abych nezapomněl, mám také konta namalostranském unixu ulab-1, ulab-2, ulab-3, ulab-4, ulab-5, ulab-6, ulab-7, ulab-8.

  Zde jsou hlavní služby internetu, které MadGeorge řídí.

  Liane BBS kam se můžeš anonymní ftp server na Liberecké technické univerzitě (ftp.vslib.cz) (udržuje jej společně s jinými lidmi)
  Netfind server, který umí najít lidi na internetu
  NoseyParker server, který hledá soubory po Česnetu
  Celosvětový server Veronica, jenž umí hledat a indexovat soubory po Gopherech
  Česneťácký server Veronica, který dělá totéž na půdě Česnetu
  Harvest server, který umí shromažďovat soubory z celého internetu.

  Akademické instituce mimo Českou republiku

  Lumův strýček Jerry Koliha učí matematiku v Melbourne. Nicméně i Princeton, Carnegieho Mellonova universita,Caltech (obzvláště theory group), School of Natural Scienceszní pro Lumova ouška zajímavě. Lumo je zapsán do konferencío fyzice vysokých energií v Yukawově institutě.

  Fyzika vysokých energií, superstrun zvláště

  Lumo věří v teorii superstringů, takže často netrpělivěpročítá výtahy z nových teoretických článkůo fyzice vysokých energií na serveru xxx.lanl.gov.Tyto abstrakty se zrcadlí i v Itálii.

  Tunely do nejen amerického obchodního světa

  Kdo by neznal velikány komerčního světa jako Coca-Colu, PEPSIcolu, Cadillac , Honda, Volkswagen, Audi, Ford, Opel, BMW (v Německu), Saab (ve Švédsku), Microsoft, Borland, Lotus, Novell, Wordperfect, IBM, Atari, Dell, Apple, Grundig (v Německu), Zanussi, Philips, Mitsubishi, Sony, AGFA, BASF(v Německu), Panasonic, Intel nebo třeba filmové společnosti v Hollywoodu či třeba Paramount pictures.Skutečně působivé množství znalostí nalezneš v Encyclopedii Britannice.
  V České republice se na internet prodírá také mnoho společností, mezi nimi České energetické závody, Telecom, ...

  Řekl někdo "elektronická pošta"?

  Pošli dopísek Lumovi, jeho schránka přetéká jen pět dní v týdnu.

  Pro trochu zasmání uvedu pár dalších adres: kolejní unix, karlínský unix, malostranský unix, trójský unix, karlínský novell, karlovský novell, malostranský novell, Milada v Tróji, centrální alias.
  Sepsal JAR a LUMO 3.března 1995