Klikněte sem pro zrušení rámečků
Stáhněte si novou verzi Netscapu kliknutím na N-draka. ENGLISH VERSION not yet available. Fotku zvětšíte kliknutím.

Středověké soubojeJednoho slunného středověkého dne nás pozval katalánský král spolu se svou milenkou na svůj hrad. Pozvání jsme neodmítli, jelikož program byl vskutku lákavý. Kdo by odolal rytířským soubojům na nejlepších arabských koních, pravé hradní diskotéce nebo vystoupení profesionálních tanečníků místního stylu Flamenco?Hned po slavnostním přivítání nás začalo služebnictvo fotit a například úvodní prospekt nám prodali za 775 místních eskudů, které se nazývají peseta. Hned jsme se přesunuli do velké haly, kde rytíři rozmanitých barev bojovali o prestiž, ale také o ruku přítomné šlechtičny Jekatěriny Stočesové z Ruska, která svoji podobnost s českou Miss mohla sotva utajit. Spolu s námi dramatické bitvy sledovala i šlechta z jiných zemí, nejčastěji z Ruska: při vítání ruských hostů zadunělo hlediště jako jeden velký kotel a neutajilo, že hrad byl nejspíše přestavěn ze zimního stadiónu.

Zatímco na fotce vpravo jsme netrpělivě čekali na celé kuře, které spolu s dvěma tisíci jiných kuřat ugrilují na lihu přímo na jevišti, na fotce vlevo již pózujeme v diskotékovém sále. Za námi vpravo je vidět ruský car, bývalý předseda Kolchozu, který rytířům fandil jako blázen a rval do sebe hordy masa. Spolu se svými krajany si na diskotéce vykřičeli i hraní Čakalinu, zatímco při vystoupení Flamenca začali skandovat na tanečníka MOLODĚC, MOLODĚC.

Druhý den byla návštěva krále minulostí a naše šlechtická delegace se vrátila do letního sídla v Malgrat del Mar, kde se musela věnovat každodenním povinnostem, například maškarnímu bálu, který byl součástí oslavy narozenin pana Pabla, majitele místního hotelu. Pan Pablo nám také zazpíval. Hotel jsme dostali jako náhradu za jiné letní sídlo, ovšem místo námi objednaných balkónů a švédských stolů nás čekala obsluha a výhled na staveniště. Tento žert vymyslela cestovní agentura IdeálTour.
Nejvíce času z naší návštěvy Katalánska jsme ovšem trávili v místním Středozemním moři a na jeho plážích. Šlechtičny ze snímku vpravo se snažily nachytat maximum slunečních paprsků. Na pláži také vznikla Opalovací hymna. Ovšem nic netrvá věčně a kvalifikační zkoušky v New Jersey už pomalu, ale o to nepříjemněji, dávaly najevo svoji existenci.

Made by
LUMO
Jste právě čtenářem této stránky.
Sobota, 29.srpna 1998