Klikněte sem pro zrušení rámečků
Stáhněte si novou verzi Netscapu kliknutím na N-draka. ENGLISH VERSION not yet available. Fotku zvětšíte kliknutím.

Podívejte se s námi do Tuniska!

Podobně jako vy jste si právě začali prohlížet tuto stránku, začal jsem já jednoho slunného dne let na padáku, což vidíte na úvodní fotce.
Na následujícím snímku jsme se právě oblékli do tradičního dresu, abychom z pětihvězdičkového hotelu vystartovali na velbloudech do nekonečné písečné země, zvané Sahara.

Nicméně nejvíce času jsme strávili na pláži u može, teplého jako kafe. Moji sestru tu obletovali domorodci, mě nakonec také. Písek je v Tunisku jemný a dno mělké poměrně dlouho, skoro jako u Balatonu.
Tunisané nás měli opravdu velmi rádi. V Tunisku se lidé většinou vdávají a žení s příbuznými, což vede často k defektům u narozených dětí. Proto je tento islámský zvyk tématem diskusí.

Ač zarostlý, přesto vám mávám z velblouda Františka, na kterém jsem jel první část cesty. Jelo se na něm dobře. Druhou polovinu cesty jsem však strávil na sedle velblouda Ladislava. Důvod byl jednoduchý: Ladislav měl křive nasazené sedlo a jel na něm první půlku výletu otec.
Vlevo mě vidíte stát na koloseu, které jak vidno stojí nejen v Římě. U kolosea jsme si zvykli na to, že domorodí obchodníci vás okradou, i když děláte všechno téměř bezpečně. Mapa nás nakonec přišla na více než pět dinárů. Jelikož je dinár jako jeden americký dolar, byla to dobrá průprava pro další ztráty. Koupili jsme zde také za babku historickou minci z dob římských císařů. Pokud si myslíte, že je pravá, ozvěte se mně.
Na koloseu jsme se vyfotili i ve dvojici. Všimněte si zvláště uměleckého pojetí osvětlení, díky kterému máme barvu podobnou jako Berberové, původní obyvatelé Tuniska, kteří byli vyhnání Araby do vnitrozemí. Zavítali jsme do jejich jeskyní vyvrtaných ve vápenci a pohostili nás národním jídlem kuskusem.

Ještě vám se sestrou názorně ukážeme, kterak je voda ve Středozemním moři z jihu mělká, a budeme se blížit ke konci.

Uložte si i tuto stránku mezi své bookmarky, možná nebudete litovat.
Na dalším snímku jsme uprostřed hornaté krajiny, připomínající povrch jiné planety. Díky tomu se zde natáčel nejeden UFOunský film.

Každý výlet, i ten na padáku, jednou skončí. Bylo třeba ještě zatáhnout za speciální popruh, abych nepřistál na palmě. Ve skutečnosti o naše dináry soutěžily dvě skupiny padákových organizací. My jsme si vybrali tu dražší, jelikož nás přesvědčila, že ta levnější občas potopí lidi pod vodu. Rovněž sympatická zástupkyně levnější skupiny nasadila silnější kalibr a informovala nás, že u dražší organizace došlo i k úmrtím a že je drahá proto, že musí platit nájem za pozemek jednomu z hotelů.

Každá dovolená jednou skončí. Zamávejme tedy i my Tuniské zemi a vydejme se naším Boeingem 727 společnosti TunisAIR vstříc ruzyňskému letišti...

Made by LUMO Pátek, 5.září 1997

Jste právě čtenářem této stránky.