Klikněte sem pro zrušení rámečků
Stáhněte si novou verzi Netscapu kliknutím na N-draka.

Počítadlo návštěv na WWW stránky

Pozor ... Služba a konto by měly existovat alespoň do konce septembra - září roku 2001 ... Stále ještě lze koupit knihu Elegantní vesmír !!! Diskutovat můžete na Lumově fóru.

Jste návštěvníkem této WWW stránky.

Jiné zajímavé informace jistě naleznete i v Lumově animované WWW jeskyni...

Bližší informace o softwaru vyvinutém kdesi v Holandsku, který vám nabízí Lumo k veřejnému užívání, naleznete na adrese ftp://ftp.is.co.za//networking/info-service/www/counters/WWW-counter1.2.tar.gz.

Jak umístit počítadlo na svou stránku?

Stačí na místo ve své stránce, kde chcete mít počítadlo, umístit řádek v přibližně následujícím tvaru (pokud možno smažte entery a za "cgi" a otazníkem tj. před "width" nesmí být žádná mezera, pokuste se také ručním editorem nahradit sekvence typu & prostým &):


<A HREF="http://www.kolej.mff.cuni.cz/~lmotm275/pocitadlo.htm">
<IMG SRC="http://www.kolej.mff.cuni.cz/~lmotm275/nph-count.cgi?
width=5&link=http://www.cocacola.com/"></A>

Místo řetězce http://www.cocacola.com/ je pochopitelně třeba zadat odkaz na vlastní WWW stránku. Pomocí View Source se můžete podívat, jak vypadá implementace počítadla na této stránce. (Jde o řádku pod řádkou pomlček.)
TOPlist TOPlist Parametr width=5& určuje, kolik míst bude počítadlo mít. Jeho vynecháním získáte výstup bez nul na začátku. Další parametry k užívání nepotřebujete.


Neboj se mě!
Nekoušu!

Podmínky používání počítadla

Počítadlo může používat kdokoliv, kdo má zájem. Jedinou podmínkou však je, že počítadlo na stránce musí být implementováno přesně podle výše uvedeného vzoru, především jde o to, aby nebyla vynechaná část

<A HREF="http://........"></A>
Jde mně totiž o to, aby kdokoliv, kdo kdekoliv uvidí toto počítadlo, měl možnost se dopátrat zdroje a případně ho použít i na své WWW stránce.

Upozorňuji také, že se jedná o experimentální službu bez záruky čehokoliv. Konkrétněji, občas se stane, že se počítadla na chvíli vynulují, zvláště když dojde náhodou k přeplnění disku našeho serveru. Z tohoto důvodu se snažím pravidelně udržovat zálohu souboru s počty a co možná nejrychleji věc napravit. Můžete mi také zamailovat, pokud potřebujete nastavit jiné číslo na Vaše počítadlo, nehledě na důvod. Celkově lze říci, že toto počítadlo slouží již roky a nyní ho využívá asi tisícovka stránek.


Made by LUMO Neděle, 7.dubna 1996
motl@physics.rutgers.edu